Mineralogická mapa lokalit ČR - mineralogické lokality

Tato stránka se bude věnovat další oblasti, která se dá fotit, a to krásným barevným kamenům, které můžete nacházet po celé České republice. A že tahle země je bohatá, to zjistíte, až při výletech vyrazíte na spoustu míst, kde se dají tyto kameny najít. A kde se dají najít, a co se tam dá vyfotit, to Vám napoví tyto stránky.

Jak hledat? No, potřeba je vědět, na kterém místě hledat. A kde hledat to místo? No přece na mapě! A tak Vám na těchto stránkách poskytnu svou mapu nalezišť s odkazy na moje nálezy a fotografie, ale také na další stovky mineralogických stránek, kde se dočtete spousty podrobností, které Vás jistě dovedou až k těm barevným kamenným krasavcům.

Tak tedy minerálům a nerostům zdar a hlavně nic nepřehánět, jde přeci jen o výlet - a hlavně o fotky.


Spolu s přibívajícími lokalitami jsem zařadil i další místa, která by mohla přitahovat ty, co rádi objevují krásy Čech, Moravy a Slezska. Jde o paleontologické lokality, které na mapě budou označovány modře. Šedá barva pak bude označovat další zajímavé geologické lokality, kde ale již minerály zpravidla nenajdete.

Mineralogická mapa ČR

Zvětšená podoba mapy: Mineralogická mapa ČR

Práva k použití

Mapa je určena všem k nevýdělečné vzdělávací činnosti  vždy s uvedením odkazu na zdrojový web: Mineralogická mapa  www.photopictura.cz

Velké poděkování patří všem nadšencům, kteří na internetu vytvořili desítky stránek plných geologie a mineralogie, na které moje mapa odkazuje.

Při sestavování také  byly použity lokalizační údaje z webů:

www.arcgis.com
 

www.zdarbuh.cz

geo.prachenskemuzeum.cz/

Vysvětlivky:

Červená - lokality s konkrétními nálezy a odkazy na stránky sběratelů

Žlutá - lokality bez popisu nálezů minerálů, nicméně zajímavé k prozkoumání

Modrá - paleontologické lokality

Šedá - ostatní zajímavé geologické lokality, někdy už jen historické

Hnědá - kolečko - jednotlivé minerály s fotografií v daných lokalitách

Zelená - kosočtverec - hornická a mineralogická muzea

 

Fotografie a data

Všechny fotografie a data použité na této mapě jsou, z důvodu ochrany autorských práv, jenom vizualizované odkazy na autorské stránky svého zdrojového umístění.

 

Spolupráce:

Tato mapa je poskytována online v prostředí googlu všem uživatelům. V případě, že budete mít dobré tipy na lokality, spolu s odkazy, tak je rád na tyto stránky umístím. Případná doporučení na další vývoj jsou vítána. Za vaše příspěvky na photopictura@gmail.com předem děkuji.