Vítejte na našem webu  -  Welcome to our website

Tyto stránky se věnují zejména makrofotografii. Jestliže se vám publikované fotky líbí, jsem tomu rád.

These web page is devoted to macrophotography. I´d be glad if you like it.

Makrosnění

Že  krása barev je vetkána i do neživého světa Vám nově ukáže čerstvá sbírka makrofotografií českých polodrahokamů z podkrkonoší. Snad to bude i odpověď na to, zda mají kameny duši. 

Další obrázky najdete v mineralogické části.

Něco z luhů a hájů

Acháty v modré

Že modrá je dorbrá, to už se ví dlouho, ale že je modrá dobrá i pro acháty, to doufám potvrdí série achátů z oblasti Cidlinského hřbetu, kterou jsem v modré nafotil. Jesti Vám příjdou pěkné - vstupte do modrého příběhu tudy - Acháty v modré

Podzimní hledání achátů žlutáků

Makrofotografie atmosférou prodchnuté

Výlet fotografa tam, odkud zpravidla není návratu; do bezedných bažin umění.

Houbařská sezóna

Pro ty z Vás, kteří se rádi vypraví na lov s košíkem a kudličkou malé připomenutí toho, co se dá potkat v dubových lesích, kde jsem nejčastěji tento rok lovil já. Zejména řádné hřiby dubové se letos matce přírodě opravdu vyvedly.

 

Fata Morgana  - 2013

Fotografie motýlů ze skleníku Fata Morgana, který je chloubou Botanické zahrady Praha najdete zde.

Maskování - Masking

V tomto tématu najdete  obrázky dokazující, že příroda je v této oblasti opravdu velký přeborník. Více naleznete v pokračování

Makro architekti / architects

Občas při svých cestách za fotografiemi nacházím roztodivné hmyzí výtvory, které bez uzardění mohou inspirovat nejednoho architekta či dizajnéra. Jaké kousky stavitelského umění makrosvět nabízí se podívejte zde.